368 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 2 Svar

P-51 P-51

har tænkt lidt på og købe denne her p 51 (link fjernet) er den svær og samle hilken motor skal jeg bruge vil ha masser af power og fart har tænkt mig og samle den med den gamle har haft motor fly før men lærte aldrig og flye men vil gerne igang igen så kan jeg købe et simulator spil og lære det der igemmen også tilmelde mig en klub og flyve smiley smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Moving out cleaning 800 kr.
  • Break a lock of storage as I have lost the key for it. 350 kr.
  • Hanging curtains 800 kr.
  • Fjerne tag på carport 2.000 kr.
  • Vi har køb en Elektrisk bil til vores barn- bilen hedder Toyota FJ Cruiser til 3 år og vi vil gerne have den komplet samlet til idag 350 kr.
  • Etablere udendørs stikkontakt 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  P-51
  • #1   28. feb 2009 Det står endda på siden..

    Engine Required: 2-stroke .60-.91 cu in (10-15 cc) or 4-stroke .91-1.20 cu in (15-20 cc).

    Så een 120 OS surpass (20ccm) 4 takter burde være power nok..

    Karsten


  • #2   1. mar 2009 Hvis du ikke selv har tænkt over det, så er den du linker til ikke som sådan en samle selv sæt. Det er en ARF (almost ready 'to' fly) den er næsten samlet helt, så du skal kun montere vinge på kroppen og sådanne småting, så den er ikke svær at samle.
    Hvis du selv vil bygge (syntes jeg du efterlyste igår) så skal du vælge Byggesæt pind for pind hvis du kigger hos avionic.


Kommentér på:
P-51

Annonce