Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Moving out cleaning 800 kr.
  • Break a lock of storage as I have lost the key for it. 350 kr.
  • Hanging curtains 800 kr.
  • Vi har køb en Elektrisk bil til vores barn- bilen hedder Toyota FJ Cruiser til 3 år og vi vil gerne have den komplet samlet til idag 350 kr.
  • Etablere udendørs stikkontakt 1.500 kr.
  • Samle børnemøbler 550 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  drone
  • #2   7. jan 2015 jeg har problemer med at få homelock til at fungere. Har du haft problemer med det?

  • #3   7. jan 2015 Jeg flyver selv fpv med en Dji f450 (en lidt mere "gør det selv" version af phantom")
    Jeg mener selv at jeg er kommet ret godt ind i det, så du må sige til, hvis du har brug for noget assistance af den ene eller anden art. Så må jeg se om jeg kan hjælpe smiley
    Jeg kommer forresten fra falster, så det er ikke alt for langt væk


  • #5   10. jan 2015 Har du husket at calibrere compasset? Hvis det ikke er calibreret kan den godt ende med at flyve væk. Du skal også huske at lade den finde alle satelliter inden du flyver, ellers virker homelock eller RTH ikke.

  • #6   10. jan 2015 jeg har husket at calibrere compasset

  • #7   11. jan 2015 Lader du den også finde alle satelliter inden du sender den i luften. Den skal blinke grøn og må ikke være efterfulgt af rødt blinkt. Den kan dog godt flyve med grønt blinkt efterfylgt af et rødt, så har den fundet minimum 6 satelliter. Jeg venter personligt altid til min er grøn.
    Hvad skal du egentlig bruge homelock til?


Kommentér på:
drone

Annonce