{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.870 visninger | Oprettet:

LunchBox
LunchBox
Tilmeldt:
29. mar 2013
Følgere: 5 Emner: 21 Svar: 64

Lidt mere fart. {{forumTopicSubject}}

Jeg har sådan en begynder bil fra Tc Hobby:
(link fjernet)
Og er faktisk ganske glad for den, den er sjov og køre med, og ja efter alle mine ulykker, har jeg fundet ud af den er ret nem og samle igen.

Men dem jeg køre sammen med, synes det er pisse sjovt og køre fra mig, så hvad skal/kan man gøre for at få lidt mere fart på den?

Og køre jo ikke meget mere end de 20 km/t, og dem jeg køre med, har sådan en Traxxas der køre 30-35 km/t, og vil jo gerne op og køre det samme som dem, eller måske lidt mere.

Og når jeg sidder og søger efter fx ny motor, står der jo intet om hvor meget jeg kommer til at køre... smiley

Vil lige hurtig sige, det skal ikke koste flere millioner, da jeg er ved at spare op til en 1/10 bil, da det er den størelse dem jeg kender køre med, bare hvis der var noget man sådan lige hurig og nemt kunne gøre smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Afhentning af affald 1.500 kr.
  • TV opsætning 900 kr.
  • fast rengøring 1.200 kr.
  • My heater bar is low and I cannot fill water into tank to get it work 1.000 kr.
  • Water leaks under the sink 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Lidt mere fart.
Kommentér på:
Lidt mere fart.

Annonce