Bil associated b44 2008

2.448 visninger | Oprettet:  FølgFølg ikke 6 Kommentarer
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen rc-enhed er oprettet og stemt ind. Opret din egen rc-enhed

Bil associated b44

Årgang:
2008
Drivkraft:
LOSI XCELORIN S 6.5T BRUSHLESS (kommer snart i)
Topfart
80km/h afhængig af gearing
Størrelse
1:10
Vægt
ca 1500g
Ekstraudstyr
SANWA M11
Desværre kun std servo men det må opgraderes hurtigst muligt.
Bemærkninger
En af de fedeste 4WD buggy på markedet. Indtil videre er den standard men kunne godt tænke mig nogle flere aludele

Har lige fået den hjem fra England og samlet. Jeg venter min ESC og motor her en af dagene og så skal den ud og testes på banen. Super lækker samlekvalitet. Det fedeste på bilen er støddæmperne som jeg synes virker rigtig rigtig godt. Jeg glæder mig til at se hvordan den kører.

Opsætning:
Den er sat op med 1 grad camper og 0 grader toe hvilket er Factory Teamets udgangspunkt. Dæmperne er justeret så frihøjden er 22mm ligeledes som anbefalet af Factory Teamet.

Jeg har malet den i Marlboro colour scheme som på de gamle fede F1 biler. Jeg skal have fundet nogle Marlboro stikers på nettet så den kan blive rigtig fed.
Kommentér på:
Bil associated b44
Annonce