{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.367 visninger | Oprettet:

Kan det passe sammen {{forumTopicSubject}}

Hej RCG

Jeg har gang i et større projekt, og har indtil nu brændt 2 stk ESC af, gider ikke have mere bøvl, så vil lige høre om der ikke skulle være nogle klogt hoveder der kan komme med lidt "fag input"

Jeg har denne motor: TrackStar 540 Size 4 Pole 5600KV Sensored Motor ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=54960)

Har forsøgt med denne ESC: TrackStar GenII 120A 1/10th Scale Sensored Brushless Car ESC (ROAR/BRCA approved) ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=52308)

Når jeg har kalibreret sender, og derefter giver fuld gas, brænder ESC af, så fik jeg den ombyttet, og den nye gjorde det samme. Så nu leder jeg efter en anden ESC.
Jeg over vejer kraftigt denne: X-Car Beast Series ESC 1:10 Scale PRO 120A ( http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=77146)

Men er der nogle som kan fortælle mig, om det vil være helt hen i vejret?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af vaskemaskine 1.000 kr.
  • Afhentning af affald 1.500 kr.
  • TV opsætning 900 kr.
  • fast rengøring 1.200 kr.
  • My heater bar is low and I cannot fill water into tank to get it work 1.000 kr.
  • Water leaks under the sink 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kan det passe sammen
Kommentér på:
Kan det passe sammen

Annonce